Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Zanzibar’ın Dijital dönüşüm’ünü Türk firması HSP software teknoloji yapacak

Zanzibar’ın Dijital dönüşüm’ünü Türk firması HSP software teknoloji yapacak
REKLAM ALANI

Zanzibar’ın Dijital dönüşüm’ünü Türk firması HSP software teknoloji yapacak

Açıklama yok.

Zanzibar e-Devlet Ajansı (eGAZ) ile HSP Yazılım Teknolojisi (İstanbul, Türkiye, Halid Peynirci) arasındaki Mutabakat Anlaşmasının (MoU) imzalanması, Zanzibar’da %100 Dijital Devlet dönüşümünün başarılmasına yönelik önemli bir adımdır.

Açıklama yok.

Zanzibar başkanı Ekselansları Dr. Hussein Ali Mwinyi, manifestosunun temel dayanağı olarak Dijital Ekonomi dönüşümüne bilinçli olarak öncelik verdi. Geçtiğimiz günlerde önümüzdeki beş yıl boyunca geçerli olacak Dijital Hükümet Stratejisini başlattı.

Açıklama yok.
Halid Peynirci’nin kurucusu olduğu HSP yazılım teknoloji şirketi, her türlü dijital dönüşüm ve finans konusunda Zanzibar Devleti ile ilerleyerek yatırımlarına devam edecektir.

Açıklama yok.

Sonuçta Zanzibar’ı, Afrika kıtasında ticarete ve yeniliğe olanak sağlayacak pan-Afrikan sanal alanı olarak konumlandırıyoruz.

Dijitalleştirme yolculuğunu başlatırken Haziran 2024’e kadar %100 Dijital dönüşüme ulaşmayı bekliyoruz; bu nedenle Zanzibar e-Devlet Ajansı, Dijital Ekonomi Yol Haritasını uygulamak için stratejik ortaklık yapmıştır.

Açıklama yok.

HSP Yazılım ve Teknolojileri ile ortaklık çerçevemizin yürütülmesi, küresel deneyim ve uzmanlığı Zanzibar devletine getiriyor. E-sağlık sektöründe, güneş enerjisiyle çalışan otomobil üretiminde ve Zanzibar’daki Kritik altyapı projelerine yönelik büyük ölçüde yenilikçi finansman seçeneklerinde küresel deneyimlerinden daha fazla yararlanmaya çalışıyoruz.

Açıklama yok.

HSP Yazılım ve Teknolojileri’nin, Afrika kıtasını büyük ölçüde etkileyecek ve Zanzibar’ı Turizm ve Yatırım için tercih edilen konum olarak konumlandıracak Dijital Özel Ekonomik Bölge altyapısını hayata geçirmek için bizimle çalışma ilgilerinden dolayı memnuniyet duyuyoruz.

 

Sayın Sinan Yılmaz’a desteklerinden ve tecrübesini aktardığı için ayrıca teşekkür ederiz.

Son olarak, HSP Yazılım ve Teknoloji ile olan ortaklığımız sayesinde Türk özel sektörünün fırsatlarından daha fazla yararlanabileceğimize ve TeknoPark modellerinin ülkemizdeki start-up’larımıza güç verme konusunda büyük bir yol kat edeceğine inanıyoruz.

REKLAM ALANI